ספרים בעבודה

דניאל בהר

حدث ذات مرة في حلب היה היה פעם בחלב

קובץ השירים היה היה פעם בחלב מאת פואד מחמד פואד מתאפיין בפיכחון יוצא דופן ביחס למציאות המלחמה וההרס בסוריה ומעמיד בדיוק רגשי ובלשון קפדנית תעודה אנושית בעלת נפח חוויתי-אישי על מה שהתחולל בחלב בין השנים 2011-2015.

נביל טנוס

لو كنت غيري לו אחר הייתי

מבחר שירים מספריו השונים של המשורר הפלסטיני המהולל מחמוד דרויש; מהספר "עלי הזית" שיצא לאור בשנת 1964 ועד "איני רוצה ששיר זה יסתיים" שיצא לאור שש שנים לאחר שדרויש הלך לעולמו. 

רחל פרץ
שיח'ה חליווה

سيدات العتمة גברות בעלטה

קובץ של סיפורים מהחיים פרי עטה של הסופרת והמשוררת שיח'ה חליוא. הקובץ מתמקד בכפרה ד'יל אלערג' – כפר בדואי לא מוכר באזור חיפה שנהרס בשנת 1990- ומשרטט מעין ביוגרפיה תיעודית תוך כדי כך שהוא מביא את סיפוריהן של נשות הכפר, דודותיה של המחברת.

יונתן מנדל

مشاه لا يعبرون الطريق דורכים במקום

הסופר הפלסטיני העזתי עאטף אבו סיף בחר כאן בז'אנר הספרות הבלשית – חקירת משטרה מקומית של תאונת דריסה – כדי לספר סיפור אנושי מעזה. העלילה נעה בין זמנים ועולמות, עולם הנוכחים ועולם הנפקדים, והיא שבה אל הנכבה הפלסטינית ואל השלכותיה תוך שהיא משרטטת את ההווה של עזה ואת התהפוכות שהתרחשו בחייהם של תושבי העיר, בחלומותיהם מאווייהם.

עדו כהן

ولاية بيروت וילאית ביירות

ביולי 1915 שלח המושל החדש של פרובינציית ביירות העות'מאנית שני אנשי חינוך לתור את חלקיה הדרומיים של הפרובינציה. מסעם המפרך של השניים באזור שמצוקות המלחמה ניכרו בו הניב דוח מפורט שיצא לאור כספר: וילאית ביירות ("הפרובינציה של ביירות"). זהו מסמך מרתק ויוצא דופן המציג תמונה עשירה של חיי היום-יום בארץ בתקופה דרמטית.