ספרים בעבודה

יהודה שנהב-שהרבני

قناديل ملك الجليل מלך הגליל

במאה ה-18, על שפת ימת טבריה, ועל הרי הגליל ומרג' אבן עאמר (ששמו בעברית עמק יזרעאל), החל איש מפשוטי העם את מסעו. הוא יצא להגשים את החלום הגדול ביותר שמישהו היה יכול לחלום עליו באותם הימים..

יהודה שנהב-שהרבני
לואי ותד

كان يا ما كان: حكايات شعبية من بلاد الشام כאן יא מא כאן: סיפורי עם מבלאד אל שאם 

הקובץ מחזיק כחמישים סיפורי עם מלבנון וסוריה לרבות ממחנות הפליטים הפלסטינים. נג׳לה ח׳ורי סרקה את הארץ לאורכה ולרוחבה בניסיון לחפש סיפורי עם שסופרו לה בעיקר על ידי נשים.

לואי ותד

في بيت آن فرانك בביתה של אנה פרנק

לאחר היסוס רב, מבלה הסופרת שנה שלמה בחברת זיכרונות הרפאים המטיילים בביתה של אנה פראנק. בדידות ממושכת מותירה אותה עם חרדות ונדודי שינה שמתפוגגים לבסוף עם הופעת ילדה קטנה שמטיילת בבית כרוח רפאים. שתי הדמויות מחליפות חוויות חיים ומוות, רדיפה ופליטות, וכך לומדת הסופרת להכיר את מקומות המסתור השונים בבית עמוס ההיסטוריה בו היא שוהה. 

גיא אלחנן

طه טאהא

המחזה טאהא מתחקה אחר חייו של המשורר הפלסטיני, יליד צַפוּרְיֶה, מֻחַמַּד עלי טאהא. המחזה מגולל את קורות המשורר מילדותו, מסע פליטותו מהכפר צפוריה בגליל לדרום לבנון ב־1948, ועד השיבה לארץ, חייו בנצרת, והתהוותו כמשורר מוערך. 

יהודה שנהב-שהרבני
לואי ותד

أحجية إدمون عمران المالح החידה של אדמונד עַמְרָאן אלמאלח

הרומן של מוחמד סעיד אחג'יוג' מאפשר הזדמנות נדירה לעמוד על ההיסטוריה של יהודי מרוקו מנקודת מבט ערבית. עבור ההיסטוריה הזו, חייב היה אחג'יוג' לכתוב לאלמאלח ביוגרפיה חדשה שעוברת דרך ישראל.

הודא אבו מוך
יהודה שנהב-שהרבני

رجلٌ يشبهني אדם בדמותי

הגיבור של אליאס ח'ורי, אדם בן חסן דַּנּוּן, בחר בגלות בשל אין ספור סיבות. הוא יכול לומר כל דבר שברצונו, כשהוא משתמש בקולות של אחרים, המהדהדים את סיפור הקשר בין הגולה ובין זרותו בארצו שלו. אבל אני חושד בדבריו.

גלי עגנון
מונא אבו בכר

تذكرتان لصفورية שני כרטיסים לצפוריה

במרכז הרומן של סלים אלביכ עומד יוּסֵף אשר נולד במחנה הפליטים אלירמוכ, ומעולם לא ביקר בפלסטין. לאחר גל ההגירה הגדול מסוריה הוא התאזרח בצרפת, התאהב באישה, ואף שקבע שם את ביתו, הזמניות והארעיות ממשיכות למלא את תודעתו.

יהודה שנהב-שהרבני
כפאח עבד אלחלים

كأنها نائمة נדמה שהיא ישנה

באמצע שנות הארבעים, מחליטה מיליא, בחורה נוצרית לבנונית, למרוד במשפחתה האורתודוקסית האדוקה ולהתחתן עם מנצור, פלסטיני נוצרי מיפו. לדעת המבקרים, זהו אחד הרומנים הכי משובחים של אליאס ח’ורי.